Pożyczki na procent – czym są oraz jak działają?

Nawet osoby, których sytuacja finansowa jest w miarę stabilna, mogą napotkać na problemy związane ze swoją ekonomią. Odpowiedzią na ich większe zapotrzebowanie w kwestii pieniędzy mogą być pożyczki na procent. Na czym polega ten rodzaj produktu finansowego? W jaki sposób działa? Sprawdźmy.

Czym jest pożyczka na procent?

Pożyczka na procent nie jest nowym wynalazkiem. Choć ze względu na coraz prężniej rozwijającą się sieć internetową, sformułowanie to stało się jeszcze popularniejsze. Na tematycznych forach, czy portalach ogłoszeniowych możemy znaleźć wiele ofert pożyczek na procent. Wiele takich propozycji budzi wśród przeglądających niepewność. Jednak pożyczki na procent wcale nie powinny budzić naszego niepokoju. Warto jednak przed wzięciem pod uwagę danej oferty wpierw zweryfikować kredytodawcę.

Przed podpisaniem umowy należy koniecznie zapoznać się z warunkami umowy. To w niej znajdują się informacje na temat warunków spłaty, kosztów kredytu, a także wszystkich innych szczegółów dotyczących pożyczki. Pożyczkodawcy, którzy są wiarygodnymi kontrahentami bez problemu przedstawiają swojemu klientowi wszystkie niezbędne dokumenty. Zależy im bowiem na tym, aby warunki umowy były jasne dla obu stron, a jego klient – który jest w końcu jego źródłem dochodu – był zadowolony.

Pożyczka na procent również dla zadłużonych

Pożyczki na procent są często pożyczkami oferowanymi przez prywatnych inwestorów. Choć nie jest to regułą. W przeciwieństwie do takich instytucji, jak banki, czy nawet firmy pożyczkowe, prywatni inwestorzy są znacznie bardziej przychylni do udzielania pożyczek również osobom, które borykają się z problemami finansowymi. Oczywiście nikt nie będzie oferował pożyczki charytatywnie, dlatego nieuczciwi pożyczkobiorcy, którzy myślą o niespłaceniu pieniędzy powinni z takiego rozwiązania od razu zrezygnować. Umowa podpisywana przy pobieraniu pożyczki zobowiązuje do oddania pieniędzy. Chociaż nie ukrywajmy, jej warunki są często o wiele bardziej korzystne niż w przypadku pożyczek bankowych. I to nie tylko w kwestii weryfikacji możliwości finansowych pożyczkobiorcy.

O pożyczkę na procent może ubiegać się praktycznie każdy. Nie tylko te osoby, które poszukują najbardziej korzystnej oferty pożyczkowej, ale również takie, które nie mają szansy na otrzymanie kredytu w firmie pożyczkowej lub banku. Brak stałej umowy? Zadłużenie? Inne kredyty, czy nawet zajęcia komornicze, nie będą stanowiły problemu. Oczywiście umowy pożyczek na procent formułowane są indywidualne. Dlatego nie każdy inwestor będzie zgadzał się na udzielenie pożyczki każdej osobie, niezależnie od jej sytuacji finansowej.

Preferencyjne warunki

Oprócz łagodniejszych warunków w kwestii wiarygodności finansowej pożyczkobiorcy, decydując się na pożyczkę na procent w bardzo wielu sytuacjach możemy liczyć na korzystniejsze warunki umowy w kwestii oprocentowania i spłaty. „Dogadanie się” pomiędzy dwoma prywatnymi osobami jest znacznie łatwiejsze, niż jeśli między nimi znajduje się cała armia urzędników zobowiązanych do przestrzegania określonych protokołów.

Inwestorzy bardzo często mają swoje odgórne wytyczne odnośnie każdej pożyczki, którymi kierują się przy tworzeniu umowy. Jednak, gdy odpowiednio opiszemy im naszą sytuację, możliwe jest uzyskanie nawet lepszych warunków.

Warunki spłaty są elastyczne

Elastyczność spłaty, to kolejna zaleta pożyczek na procent. Są one bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które np. przyjechały do Polski do pracy i nie mają możliwość zaciągnąć chwilówki lub kredytu z banku. Dzięki pożyczce prywatnej mogą podreperować swój budżet i zacząć spłacać ją wtedy, gdy będą mieli już taką możliwość. Niektórzy inwestorzy oferują również możliwość spłacania pożyczki dopiero po pewnym czasie od jej zaciągnięcia, co daje pożyczkobiorcy czas na unormowanie swojej sytuacji finansowej.