Pożyczka prywatna – Sprawdź czym jest

Nowy produkt: pożyczka prywatna

Pożyczanie pieniędzy jest dzisiaj powszechne – na tysiące sposobów – można pożyczać od rodziny, znajomych czy przyjaciół, można korzystać z pożyczek bankowych albo tych pochodzących z ofert instytucji parabankowych. Niedawno jednak pojawił się jeszcze jeden sposób na pożyczanie pieniędzy, a mianowicie: pożyczka prywatna, o której nie każdy wie odpowiednio wiele, aby brać je pod uwagę, kiedy zajdzie potrzeba.

Czym jest pożyczka prywatna?

Tego typu zobowiązane zaciągane jest pomiędzy osoba posiadającą kapitał – i również dobrze może to być osoba fizyczna, nie musi być instytucją finansową ani mieć nic wspólnego z jakimkolwiek bankiem; a osobą potrzebującą gotówki. W Internecie można znaleźć coraz więcej stron internetowych, na których znajdują się ogłoszenia o tego typu transakcjach. Takie pożyczki to również pożyczki bez BIK, ponieważ weryfikacja odbywa się na bardzo dowolnych warunkach, uzgadnianych przez obie strony.

W jaki sposób zawierane są takie umowy?

Umowy tego typu zawierane są najczęściej przez dwie osoby fizyczne, a warunki ustalane są indywidualnie. Ma to swoje plusy, ponieważ warunki najczęściej są dużo korzystniejsze niż w bankach, dużo większa jest również elastyczność w spłacie zadłużenia. Przy takich transakcjach to strona posiadająca kapitał określa, jakie zabezpieczenie na spłatę będzie wymagane, albo jakie warunki muszą zostać spełnione, aby transakcja doszła do skutku. Ten nowy sposób pozyskiwania pieniędzy jest coraz popularniejszy ze względu na korzyść płynącą dla obu stron.

Wygodna forma pożyczki

Pożyczanie pieniędzy jest dzisiaj zupełnie naturalnym zjawiskiem, którego nikt się już nie wstydzi i z którym nikt się raczej nie kryje. Nasza rzeczywistość jest ciężka, jeśli chodzi o zdobycie nagle większej sumy pieniędzy, którą zmuszeni jesteśmy lub po prostu chcemy przeznaczyć na jakiś konkretny cel. A jak wiadomo, czasem trudno jest znaleźć od razu gotówkę na konieczne leczenie czy na przykład niespodziewany, ale bardzo atrakcyjny wyjazd.

Gdzie najczęściej pożyczamy pieniądze?

Banki pod względem pożyczek mają coraz mniej do powiedzenia, ponieważ wypierają ich instytucje parabankowe oraz pożyczka pozabankowa. Powodem tego jest przede wszystkim zdecydowanie mniejsza ilość formalności, które należy dopełnić, aby uzyskać decyzję finansową oraz ostatecznie potrzebną gotówkę. Pożyczki w instytucjach parabankowych to w większości pożyczka bez BIK, a więc bez sprawdzania zdolności kredytowej. Dla niektórych zaś takie podejście jest niezbędne.

W jaki sposób szukać dobrych instytucji parabankowych?

W pierwszej kolejności najlepiej jest zapytać swoich znajomych – z pewnością przynajmniej część z nich korzystała kiedyś z takich opcji. Jeśli jest to jednak dla nas zbyt krępujące, poszukajmy sami – wystarczy sprawdzić  kilka forów internetowych, przejrzeć samodzielnie oferty instytucji parabankowych albo przejrzeć ich rankingi. W którymś momencie z pewnością znajdziemy odpowiednie dla nas zestawienie ofertowe, z którego chętnie skorzystamy i które da nam pełen obraz korzystania z takich opcji.